Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Cukroví bez pečení v Dobrém ránu

Věruška v Dobrém ránu 2. prosince 2015Ráno raníčko druhého prosince. Peču a nepouštím troubu. Nojo kecám, troubu jsem zapnula kvůli mrkvovým řezům. Mimo všechny datlovo-ořechové směsi i na ony řezy je v článku recept.

celý článek…

Pohankové cookies vol.2

Pohankové cookies vol.2

Když mi holky po józe zmiňovaly pohankové sušenky, musela jsem si je na blogu připomenout a hned večer zkusit novou verzi. Tady je. Vyladěná o jeden prach a dekorovaná vším, co mají výživáři rádi.

celý článek…

Raw košíčky z ořechů s kakaem a pomerančem

Raw košíčky z ořechů s kakaem a pomerančem

Košíčky, které jsem plácala v Dobrém ránu. Snesou dvojí verzi, což v telce tolik nevyniklo, tak si to teď pěkně popořádku rozebereme.
celý článek…

Opilé švestky s mandlí a čokoládou

Opilé švestky v čokoládě

Měla jsem nutkání do likéru ze zralých malin naložit švestky. Výsledkem je impozantní opilá švestka. Ideální, snadné a efektní cukroví nebo taky jedlý dárek. Jestli jej tedy vydržíte hned nesníst.

celý článek…

Na poslední chvíli? Roláda z kešu ořechů a dýňových semen a Makovo-mandlové koule

Raw roláda z kešu ořechů a dýňových semen

Toto cukroví je „friendly“ pro chuť i k vašemu tělu. Jestli jste si mysleli, že vás stran sladkostí nemůže nic překvapit, pak zbystřete. Všechno může být jinak.

celý článek…

Čas na perníčky

pernicek-kousanec

Začátek adventu je přímo stvořený k předvánočnímu pečení. Z prvního perníku můžete vyrobit Mikuláše pro děti, zatímco tomu druhému dáte čas do Vánoc se řádně rozležet.

celý článek…

Linecké, rohlíčky, perníčky a marcipán. Jak peču a kdo mi vozí nákup

Pečeme na Vánoce

Už to konečně mám. Co? Přece seznam letošního cukroví a k tomu seznam nákupní. Je nejvyšší čas vyplácnout na vál první těsto a sníst několik adventních pamlsků. Pojďte se ponořit do pečení se mnou.

celý článek…

Špaldová mouka v Apetitu

Apetit 01/2012 - špaldová mouka

Taky jste měli celý rok tak napilno? No jo, konec prosince. Už je tu zase ten správný čas se zastavit, v klidu popít horkého nápoje, něco dobrého zakousnout (třeba krekry) a něco zajímavého si přečíst. Poslyšte, znáte už špaldovku?

celý článek…

Vánoční Itálie doma: Panettone

Panettone

Prošmejdila jsem kus webu, než jsem se do pečení tohoto italského vánočního zázraku pustila. V češtině jsem na netu nenašla žádnou precizní receptovou výsvětlivku, prestože právě takovou tento sladký bochánek ke správné přípravě potřebuje.

celý článek…

Když nakupuju dárky

Dárky 2011 - knihy

Tak jo, tady je pár mých labužnických tipů. Co jsem si přečetla, kde nakoupila a co bych všem letos přála.

celý článek…