Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Opilé švestky s mandlí a čokoládou

Opilé švestky v čokoládě

Měla jsem nutkání do likéru ze zralých malin naložit švestky. Výsledkem je impozantní opilá švestka. Ideální, snadné a efektní cukroví nebo taky jedlý dárek. Jestli jej tedy vydržíte hned nesníst.

Darovanému koni na zuby nehleď. Popravdě mi nebylo nijak po chuti nalít si skleničku likéru s vůní malin. Byť mělo jít o velmi delikátní záležitost. K ovocem ochuceným destilátům – mimo domácí slivo/meruňkovice – chovám jakýsi despekt. Konec konců když piju jednou za čas alkohol, je to víno. Meruňkovici od našich mám nejraději k luhování propolisu, z čehož vznikne lék, kterým posléze kloktám. A vyplivuju :-)

Suroviny na opilé švestky - sklenice Baron Hildprandt, švestky, kakaová hmota, ořechy

V tomto likéru jsem tedy nejdříve smočila sušené švestky, pak je doplnila mandlí a zabalila do čokolády. Když jsem druhý den ochutnala výsledek, chtělo se mi jásat. A taky jsem si po dvou švestkách NETROUFLA ŘÍDIT 😉

Degustace likéru

přišla až potom. Nejdříve oslovil mého muže (to je malý zázrak) a pak jsem neodolala ani já. Čtyřicetiprocentní Baron Hildprandt ze zralých malin nás dostal. Je jemný, lehce malinový, tak akorát sladký, prostě perfektní digestiv. Dvě deci padly na švestky a se zbytkem budeme dělat likérovou osvětu našim hostům o Vánocích.

Prodává se ještě ve verzi ze zralých švestek nebo hrušek. Úplně si dokážu představit, jak jeden z nich nasákne do jemného piškotu a půjde na dno oblíbeného britského dezertu jménem triffle (s vanilkovým krémem, spoustou ovoce a šlehačkovou čepicí). To je pohádka mého dětství o svátcích u modřické babičky (s pudinkem a rumem). Tahle babička vařila a pekla nejspíš z donucení, ale mísu s rumovými piškoty, šlehačkou, mandarinkama z konzervy a vanilkovým pudinkem uměla teda báječně.

Ale zpět k likéru. Baron Hildprandt je v základu kombinací stařeného destilátu, vody a extraktu ze sušeného ovoce, které pochází od dodavatelů z jižních Čech – tvrdí výrobce. Dost reklamy. Možná tomu likéru podlehnete také, až jej ochutnáte.

Opilé švestky s mandlí a čokoládou

V receptu likér můžete nahradit rumem, v tom není problém. Stejně tak můžete vyrobit VERZI PRO DĚTI máčením švestek v jablečném moštu (nejraději z Hostětína). Abych dostála slušnosti, pro recept na sušené švestky mi byl inspirací letošní vánoční Apetit.

Opilé švestky s mandlí a čokoládou

bezlepkové

  • 40 sušených švestek
  • 40 celých mandlí (ideálně loupaných, ale umíme si je i loupat sami)
  • pro dospělé: 200 ml švestkového likéru Baron Hildprandt (nebo rumu)
  • pro děti: 200 ml jablečného moštu (fajn je Hostětínský)
  • 150 g 70% čokolády
    nebo pro nižší glykemický index 140 g kakaové hmoty plus 10 g kakaového másla plus trocha agávového sirupu
  • po malé hrstce dýňových semínek a ořechů (vlašské nebo lískové)

Opilé švestky s mandlí a čokoládou

Sušené švestky – pokud máte sířené – důkladně opláchněte. Švestky rozložte do misky a zalijte likérem – hodí se mělká mísa o větším průměru, všechny švestky by měly být ponořené. Nechte aspoň dvě hodiny nasáknout, ideálně půl dne a nebo klidně přes noc. To pak budou švestky echt opilé.

Máčíte-li švestky půl dne nebo přes noc, namočte na stejnou dobu do studené vody i mandle. Půjdou pak sloupnout. Spěcháte-li, spařte mandle horkou vodou a loupejte hned. Máte oloupané mandle? Tak se pusťte do čokolády.

Čokoládu nebo kakaovou hmotu s máslem rozpusťte nad parou.
Semínka a ořechy rozmixujte najemno.
Nasáknuté švestky slijte přes cedník a lehce zmáčkněte a otřete kuchyňskou utěrkou.

Pak jednu švestku po druhé plňte mandlí, máčejte v rozpuštěné čokoládě a obalujte v rozmixovaných semínkách a oříškách. Část švestkek můžete nechat jen tak v čokoládě – ty jsou chuťově výraznější.
Strčte na chvíli do lednice ztuhnout a ochutnejte. Skladujte v chladu.

Mohlo by vás zajímat:
Domácí hořčice s oreganemDomácí hořčice Pečený čajPanettone v kvetináčích PerníčkyŠpaldové perníčky

Komentář

  

  

  

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>