Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Masopustní kocsonya čili sulc po maďarsku

Kocsonya - kočoňa po česku - koláž

Vrchol masopustu nemůžu oslavit jinak. Chuťová pamět velí k návratu do dětství. Přenesme se do ledna někdy kolem roku 1990 na jihoslovenský venkov. Je zabíjačka a na desce v talířích chládne kocsonya.

celý článek…

Koblihy s vanilkou a citrónem

Koblihy - postup práce

Spěchám na poslední chvíli pochlubit se s mým prvním pokusem o smažené koblihy. Jsou podle Sandtnerky, nejsou supermarketově nadýchané, ale budou vám chutnat.

celý článek…

Hovězí pupek s červenou řepou a křenovou omáčkou

Hovězí pupek s červenou řepou a křenovou omáčkou

Konečně vařila maso. Co taky, když nám začíná ten masopust. Vyzrálý hovězí pupek ze Sasova měl být původně steak a nakonec se uvařil. Ale báječně!

celý článek…

Kdepak únorový, ale březnový masopust!

Masopust 2010 v Hustopečích

Hodování v duchu staročeských tradic připadá především na čtvrtek před Popeleční středou. Takzvaného „Tučňáka“ si letos užijeme až 3. března. Ovšem spotřeba koblih a masa všeho druhu stoupá hned po Novém roce. Je vůbec možné, aby si žravý český národ nechal tuhle příležitost ujít?

celý článek…

Masopust zamilovaných

Koblihy pečené

Čtrnáctou únorovou neděli jsme se obratně naučili zasvětit láskyplným citům. Ta letošní však není jen tak ledajaká, jenom zamilovaná. Právě 14. února 2010 začíná čínský rok Tygra, prý bude plný dynamiky, zvratů a emocí. Co víc, ve stejný den končí u nás v České republice jedno bujaré období, období masopustu.

celý článek…