Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Tvarohový chlebíček s pórkem

Tvarohový chlebíček s pórkem

Slaná svačinová hitovka. Vznikla úplně náhodou a takové recepty přece bývají nejlepší. Hutná a výživná alternativa všude tam, kde byste si dali chleba. U mě doma bodoval zejména v doprovodu se zastřeným vejcem.

celý článek…

Pohanková focaccia a chřestové pesto

Pohanková focaccia a chřestové pesto

Aplikovat v mé kuchyni recepty z knihy Lahodně s Ellou je výzva. Upřímně jsem se těšila na kousanec do bezlepkové focaccie a chřestové pesto k tomu tak nějak vyplynulo z momentálních zásob. Tak tedy, je v tomto směru o co stát?

celý článek…

Quiche s chřestem a chřest v příkrmech

Zelený chřest

Můj oblíbený sezamový korpus na quiche tentokrát dostane ryze tvarohový kabátek osvěžený zeleným chřestem. Mimo to si ukážeme, jak chřest správně uvařit a jak jej aplikovat do dětských příkrmů.

celý článek…

Quiche s černým sezamem, cibulovým pyré a cuketou

Quiche s černým sezamem, cibulovým pyré a cuketou

Zbláznila jsem se do sezamového korpusu na quiche a zároveň se rozhodla, že pro něj nadchnu i vás. Špaldovou verzi jsme si dali v koláči s cibulovým pyré. Teď mě baví verze bezlepková a její snoubení s černým sezamem.

celý článek…

Quiche s cibulovým pyré

Quiche s cibulovým pyré

Jestli jste si už vyrobili cibulové pyré, pusťte se do tohoto koláče. Nebo si to pyré honem vyrobte, je jednoduché. A pak už sklízejte ovace za koláč bez mléčných výrobků a přesto nabitý vápníkem.
celý článek…

Špenátový koláč a trocha teorie

Špenát

Zelenou, zelenou, tu já mám nejradši… na talíři. Nepropásněte jarní špenátovou smršť, nejlepší jsou totiž mladé špenáty (nejlépe vyseté brzy z jara), do koláče jako dělané.

celý článek…

Koláč s čekankou a ricottou

Koláč s čekankou a hruškami

Stala se mi taková věc. Všude to teď chřestí a špenátuje a já v tu chvíli dostala chuť na čekanku. To se příliš neslučuje s mojí sezónní morálkou. Co už, tak jsem aspoň do koláče přidala jedny loštické tvarůžky.

celý článek…

Sólo pro tuřín

Tuřínový závin

Pro začátek května (a k oslavě Svátku práce) jsem si vzala na mušku tuřín, nejodolnější a nejvápníkovatější kořenovou zeleninu. Zůstaly mi v lednici listy a já se rozhodla je pochroustat. Jsou bohaté na vápník, nejbohatější z listových zelenin. A chutnají krásně pikantně!

celý článek…