Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Cibulové pyré

Cibule - upečená na cibulové pyré

ChefSteps.com mě inspiroval k výrobě vlastního cibulové pyré. K čemu? Do koláčů, polévek, soté, do pomazánek, na bagetu, prostě skoro do všeho.

V původním receptu (v angličtině) ani nejde o přesný rozpis, jako spíše o vnuknutí nápadu. Což také řada čtenářů v komentářích hned kritizuje. Já to vítám. Cibule jsem po přečtení textu upekla a další suroviny nasázela dle oka, ku vlastní spokojenosti. Ale abych dostála zdejší DETAILNÍ POPISNOSTI, poznámky o množství pro vás mám.

V tomto případě je vhodné péct cibule ve větším množství do zásoby (pyré se dá i zamrazit) nebo pečete-li zrovna maso, přidejte pár cibulí na další plech do trouby. Péct samotných šest cibulí tři čtvrtě hodiny v troubě mi přijde jako plýtvání energií. K pečení cibulí se perfektně hodí PLECH NA MUFFINY. Ovšemže můžete použít jakýkoliv plech 😉

Využití pro ono cibulové pyré jsem momentálně našla ve spojení s medvědím česnekem, ale největší část pak padla na quiche. Na oba recepty se postupně dostane v dalších článcích.

Cibulové pyré

6 větších cibulí – tak akorát velkých, aby se přesně každá vešla do jedné prohlubně ve formě na muffin – pečte v troubě vyhřáté na 180 horkovzduchem (200 obyč) asi 40 minut. Vypněte v momentě, kdy cibule budou měkké na omak.

Nechte zchládnout, oloupejte a měkký vnitřek rozmixujte společně se solí (dle chuti), lžičkou citrónové šťávy a čtyřmi lžičkami panenského olivového oleje. Máte základ pro další experimenty.

Cibule na plechu

Pro začátek zkuste lžičku, dvě smíchat se žervé a máte zase jinou pomazánku. Jako pomazánka to pyré může sloužit i samotné. A máte-li po ruce některou z těchto polévek, zpestřete ji zrovna trochou cibulového pyré.

Mohlo by vás zajímat:
Pěna z červené čočky s kopřivami - detailPěna z červené čočky s kopřivami Pesto z polníčku a medvědího česnekuPesto z medvědího česneku Rebarborový crumble s kokosem a vanilkovou omáčkouRebarborový crumble s vanilkovým pudinkem

3 komentářů k Cibulové pyré

  • Lucinko jestli tak můžu oslovovat :). Čím jíšku nahrazuješ ?

  • Lůco, ale proč ne. Já sice v kuchyni nepoužila jíšku ani nepamatuji, ale to nebrání někomu jinému cibulovou omáčku huštěnou jíškou zkustit 😉

  • avatar Lůca

    Já si teď vzpomněla na totálně luxusní, nehorázně levnou cibulovou omáčku, kterou vaří moje sousedka, recept pochází myslím ze Slovenska. Já jí nikdy nevařila, vždycky řeknu jí 😀 buď omáčku milujete a nebo nenávidíte, nic mezi není :) myslím ale že se dělá nějak takto: cibuli do sklovata na sádle, pak mouku – jíška, vývar z masa a vařit 3/4 hodiny. Pak dochutit hoooodně octem, má být opravdu kyselá. No a k tomu dáte to maso z vývaru a brambory vařený ve šlupce. Já jí miluju prostě :)

    a omlouvám se, že jsem do tak vymazlených stránek vložila něco tak obyčejného, ale když byla řeč o cibuli…nemohla jsem si pomoct :)

Komentář

  

  

  

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>