Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Quiche s chřestem a chřest v příkrmech

Zelený chřest

Můj oblíbený sezamový korpus na quiche tentokrát dostane ryze tvarohový kabátek osvěžený zeleným chřestem. Mimo to si ukážeme, jak chřest správně uvařit a jak jej aplikovat do dětských příkrmů.

O chřestové farmě v Kútech, pěstování chřestu i o tom, jak poznáte čerstvý chřest jsem psala svého času v článku tady. Tu tabulku s cenami na konci onoho článku berte jako archiválii, ty ceny jsou dnes mnohem výš.

Instrukce k vaření chřestu se mi nechtějí znovu originálně vypisovat, tak se zkopíruji 😉

Jak chřest připravit

Až se vám v obchodě podaří ulovit ten správný chřest – takže zvonivý, voňavý, na řezu šťavnatý a pevný – pořiďte si k němu rovnou ŠKRABKU, pokud už ji doma nemáte. Její aplikaci vyžaduje chřest jakékoliv barvy.

Bílý oloupejte celý (začněte asi 3 cm pod hlavičku a loupejte až dolů), zelený stačí oloupat spodní třetinu. Na škrabku přitlačte a chřestový kabátek nešetřete, špatně oloupaný chřest vám v ústech přichystá nepříjemné překvapení v podobě houževnatých vlasců. Nakonec pazochy podrobte hromadné popravě a zkraťte jim nožky zespod aspoň čtyři centimetry. Slupky i odřezky nevyhazuje, budou se hodit do polévky!

Chřest - čerstvé konečky

Jak chřest uvařit

Výhonky svažte kuchyňskou nití do svazku a vložte do vroucí vody společně s kouskem másla, špetkou soli a cukru. Přidat můžete i citrónovou šťávu. Vařte ČTYŘI až OSM MINUT v závislosti na tloušťce pazochů. Hotový chřest vyjměte a konzumujte dle libosti. Klidně hned jen tak.

Na chřest existují speciální vysoké hrnce se sítkem uvnitř, ve kterých se chřest vaří postavený hlavičkami nahoru. Důvod je prozaický, křehké hlavičky jsou hotové dříve než celý stonek a takto se vám uvaří celý chřest rovnoměrně.

Dna a chřest se nemusí

Chřest pročišťuje a zbavuje lidské tělo nadbytku tekutin, disponuje slušným obsahem vitaminu C (především zelená odrůda) a provitaminu A, obsahuje také vápník, hořčík, železo a další látky. Působí jako diuretikum. Chřest by však kvůli vysokému obsahu purinů měli vyřadit z jídelníčku lidé trpící dnou.

Zelený chřest

Chřest pro děti

Budete-li pátrat po vhodnosti chřestu do příkrmů, narazíte na protichůdné informace. Někde jej nedoporučují – například článek bez uvedení autora na FitPorod.cz, jinde nevidí v chřestu problém – odborný časopis PharmaNews. Nejvíce se mi zamlouvá článek o zavádění dětských příkrmů na webu modrykonik.cz. Odborně, rozumně a obsáhle sepsaný článek uvádí všechny příkrmové možnosti pro konkrétní měsíce věku.

Chřest od ukončeného 6. měsíce sice figuruje v kolonce s vyšší alerginicitou, to však neznamená, že chřest dítě nezvládne strávit. Prostě jej vyzkoušíte a budete pečlivěji sledovat reakci pro případ, že by se alergie vyskytla. Upřímně – žádné dítko s alergií na chřest osobně neznám.

Pyré ze zelného chřestu a batáty

od ukončeného 6. měsíce věku

Vrchní polovinu zeleného chřestu hoďte do vody (stačí tolik, aby zelenina byla ponořená) společně s batátou. Fajn bude poměr jedna jako ženská dlaň velká batáta ku třem až čtyřem stonkům chřestu. Přiveďte k varu a vařte do změknutí. Trvá to kolem deseti minut. Zeleninu vyjměte z vody a rozmixujte na pyré. Pokud je moc husté, nařeďte vodou, ve které se zelenina vařila. Zakápněte panenským olivovým nebo panenským řepkovým olejem a podávejte.

Pyré z bílého chřestu s mrkví a bramborou

od ukončeného 6. měsíce věku

Kolečka mrkve a kostičky brambor (v poměru mrkev ku bramborám 2:1) dejte společně s troškou kmínu do rendlíku s vodou, přiveďte k varu a vařte asi 15 minut. Přidejte jeden díl oloupaného bílého chřestu (nebo jen hlavičky) a vařte do změknutí dalších zhruba 8 minut. Slijte vodu a trošku si nechejte na ředění pyré. Zeleninu společně rozmixujte a případně nařeďte vodou, ve které se vařila. Zakápněte panenským olivovým nebo panenským řepkovým olejem a podávejte.

Pyré, co vám zbyde, zamrazte v dávkách velkých tak akorát na jeden oběd.

»»» Další recepty na příkrmy, pyré, kaše, domácí piškoty a tak dále a tak dále najdete tady :-)

Quiche se zeleným chřestem

Quiche se zeleným chřestem

Pomelte 80 g světlého sezamu a smíchejte se 180 g špaldové nebo pohankové mouky, lžičkou soli, 50 ml řepkového oleje a 100 ml studené vody. Těsto (podobné plastelíně) naplácejte do formy vytřené olejem.

Na náplň smíchejte 200 g farmářského tvarohu (fajn je kozí), 200 ml smetany (kravská, mandlová), sůl a 1 vejce. Náplň rozprostřete na těsto a poklaďte na ni uvařený zelený chřest (dle instrukcí výše v článku).

Pečte ve vyhřáté troubě na 160 horkovzduchem (180 obyč) 25 až 30 minut.

Mohlo by vás zajímat:
Polévka z hlávkového salátuSalátová polévka Pěna z červené čočky s kopřivami - detailPěna z červené čočky s kopřivami Špenátový koláčŠpenátový koláč

3 komentářů k Quiche s chřestem a chřest v příkrmech

  • Mňam! Doma mám všechno, takže už asi vím, co zítra připravím na lehkou večeři :-) Díky moc za inspiraci!

  • Jitko, fajn verze, já bych si klidně taky dala :-)

  • avatar Jitka

    Syn baštil chřest už hned od půl roku a celkem rád. Ten odkazovaný článek je skvělý, právě podle něj jsme syna přikrmovali a některé poznatky z něj jsem si ověřovala i u profesora imunologie a opravdu sedí. Jde o velmi dobře sepsaný text.
    Spojit chřest s batáty mne vůbec nenapadlo, děkuji za skvělý tip. My dělali verzi, kdy se uvařila brambora s kmínem a teprve ke konci se přidal na kratší povaření zelený chřest (namrazili jsme si jej na kousky nakrájený, syn jej míval v létě). Vodu jsme slili a přidali dvě už povolené „kostky“ vývaru (zamražený nesolený kuřecí vývar v sáčcích na led) a vařený žloutek a celé to rozmixovali. Chutnalo to takto i mně.

Komentář

  

  

  

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>