Na motivy švédského jablečného hrnu teď jeden hruškový koláč za druhým. Děti mi ten poslední snědly lžičkou na posezení.
CELÝ RECEPT NAJDETE NA MÝCH NOVÝCH STRÁNKÁCH… PROSÍM TUDY…
|
||||
Pohankovo-mandlový hruškový koláčNa motivy švédského jablečného hrnu teď jeden hruškový koláč za druhým. Děti mi ten poslední snědly lžičkou na posezení.
CELÝ RECEPT NAJDETE NA MÝCH NOVÝCH STRÁNKÁCH… PROSÍM TUDY…
6 komentářů k Pohankovo-mandlový hruškový koláčKomentář |
||||
© 2024 Věra Strnadová Chcete-li převzít či šířit dále obsah tohoto webu pro výdělečné účely, napište mi a vyžádejte si prosím předem můj souhlas. Všechna doporučení v článcích uvedená vychází z mých osobních zkušeností a z použité literatury. Nejedná se o léčebné metody ani návody, jak se vypořádat s případnou nemocí. Aplikace uvedených rad záleží čistě na vašem osobním zvážení. Jakýkoliv projev nemoci či potíže, stejně jako kombinaci užívaných léků, bylinek a jídla doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem. Powered by WordPress & Atahualpa |
Milá Gábino, u malého prcka do dejme tomu roku a půl bych 100%celozrnné věci nehrotila. Ono se jim to hůře tráví. Každopádně bych trvala na kvalitě a když batoleti, pak hladkou špaldovku, bílou pšeničnou bio, pohankovou, sem tam umlít jáhly a mít jáhlovou, umlít mandle a mít mandlovou mouku a tak to nějak míchat a střídat. Tak nějak rozumně, nemusí být všechno pokaždé bio a bez lepku. Taky jsem řešila nákupy v supermarketu a rohlíky či sladkosti do ruky. A v tom jsem tedy toho názoru, že lepší rohlík nežli Brumík Pokud si na špaldovku teprve zvykáte, pak ji míchejte půl napůl s pšeničnou bílou, ať ten přechod není tak drsný.
Dobrý den,Vaše stránky se mi moc líbí.
Pořád hledám dobré hlavně zdravé recepty nejen pro dvouletého prcka.
Nadchla mě také špaldová mouka,ale zatím nejsme moc velké kámošky. Stále se mi zdají těsta jakási zdrclá a málo nadýchaná,navíc nevím jak je to s celozrnnými moukami a jejich používáním u batolat. Máte určitě zkušenosti – prosím můžete poradit?
Děkuji za inspiraci.
Zdraví
Gabriela
Alenko, mám moc ráda příběhy Ten fígl se spouštěním ovoce do studny jsem už někde četla a týkalo se to jablek. S letními hruškami mě to nenapadlo, a to rodiče mají studnu! Příští rok musíme zkusit. Moc díky za radu!
Janičko milá, ten Váš příspěvek se tak krásně čte Já díky za podporu!
Díky za hruškový recept. Jako dítě jsem zažívala podobný příběh s naší starou hrušní, která plodila jak blázen plody, které se sbíraly tvrdé a za pár týdnů na pár dní uzrály. A pokud si dobře vzpomínám, poradil někdo rodičům fígl, jak udržet hrušky zralé déle: spustit je do studny, kousek nad hladinu vody. U nás studna nebyla, ale u rodinných přátel na chalupě ano. Dvě tři sezóny rodiče zkoušeli systém a od té doby, co vychytali období, kdy hrušky v košíku do studny spouštět, a hloubku, do jaké je spouštět, jsme mívali každé Vánoce na štědrovečerním stole nádherné, voňavé, tak akorát zralé a šťavnaté hrušky naší hrušně Máničky. Moc ráda na to vzpomínám…
Milá Věruško,
moc děkuji za Vaše tipy na jídlo, začala jsem jídelníček měnit postupně, teď se v kuchyni bez pohanky, pohankové mouky, mandlí,různých semínek a hnědého cukru, společně s medem, javorovým sirupem a kvalitním olejem neobejdeme, zato do bílé mouky nám přes léto nalezli brouci, protože jsme ji zkrátka nepoužívali. Tahle strava dělá dobře nejen mě, ale stravuje se takhle i moje dcera, jen se čtrnáctiletým synem to jde trochu hůř. Ještě jednou díky za recepty a také za dobrou náladu, která z Vašich článků čiší. Krásný konec léta a nastupující podzim
Jana