Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Dýňová buchta a krém s kakaem

Dýňová buchta s kakaem

Dva plechy během tří dnů, váš zájem a nutnost udělat nové letáky. Tohle vše mě nasměrovalo k foťáku a počítači, abych se tu teď sladce dýňově rozepsala.

Protože tam, kde vařím veřejně není obvykle trouba, dostává se na blog většina sladkých receptů. Už teď mám záloze další dva slané, oba však budou výzvou na páteční (7. října 2016) show se mnou na Vivat Zelňák. Dýňová buchta tedy zůstala na blog. Zase sladké. Ale to je dobré, žejo :-)

Pikantní na celé této triviální zeleninové buchtě je, že jakmile budete mít namíchanou tekutou část, můžete z ní kus odebrat a upéct si dýňovo-kakaový KRÉM BEZ MOUKY = bez lepku. Dá se péct dohromady v troubě současně s tím, jak pečete buchtu. Je kakaově čokoládový, jí se lžičkou a malá miska je málo. Osobně mi jede víc, než celá buchta dohromady.To proto, že kombinace dýně, kakaa a vajíčka je o mnoho lehčí, než stejný trojboj doplněný o mouku.

Jasněže je fajn použít mouku špaldovou nebo některou bezlepkovou. Jenže obilnina zůstane obilninou a její aplikace v buchtě s vejcem je sama o sobě vydatná. Do toho ještě hutná dýně. Ovoce v tomto případě do hry vůbec nejde.
Snažíte-li se redukovat tukové zásoby a nebo být prostě jenom fit, pak rozhodně vyzkoušejte variantu bez mouky a já vsadím boty, že vám po ní bude lehčeji i když sníte misky dvě.

V našem rodinném světě ovšem obilniny zůstávají, takže o buchtu se perou děti a mě baví coby svačina pro dceru do školy. Špaldovku může nahradit pohanka, pokud vám sedí víc. Pohankové období u nás doma momentálně brzdíme, pohanky je už příliš.

Dýním, kakau, krémům a buchtám zdar!

A bacha, tentokrát měříme všechno na gramy, i tekutiny!

Krém z dýně a kaka

Dýňová buchta s kakaem a karobem

na plech o max.velikosti 24×36 cm

100 g olivového oleje nebo přepuštěného másla (ghí)
90 – 100 g panely nebo cukru muscovado
1 vejce
200 g čerstvé dýně (použila jsem hokkaido, ale lze jakoukoliv)
200 g mléka (tentokrát kozí, vyzkoušeno i mandlové)
300 g špaldové mouky (nebo pohanková)
2 vrchovaté lžičky kypřícího prášku
špetka soli
volitelně mletý kardamom, zázvor či skořice
volitelně nasekané mandle nebo oříšky
4 lžičky prášku z nepraženého kakaa
1 lžička karobu

Troubu předehřejte na 170 horkovzduchem (180 obyč.).
Dýni nakrájejte na kostky (kromě hokkaido všechny oloupat) a dejte podusit doměkka. Pak slijte a rozmixujte na husté pyré.
V jedné míse metličkou prošlehejte olej nebo rozpuštěné ghí s cukrem. Přidejte lžíci teplé vody, prošlehejte. Přidejte vejce, prošlehejte. Přilijte mléko, prošlehejte.
Přidejte dýňové pyré, prošlehejte.
V malé misce smíchejte kakao a karob s trochou vody.
Chcete-li krém bez mouky, smíchejte světlou tekutou část s oním kakaem, karobem a trochou vody. Nalijte do vymazané ohnivzdorné misky.
V další míse promíchejte a vidličkou načechrejte mouku, kypřící prášek, sůl a koření.
Do sypké části přimíchejte mandle nebo oříšky a přidejte ji do tekuté, promíchejte. Polovinu vlijte na plech a druhou půlku smíchejte s kakaovou tekutinou. Tu pak nalijte na světlou část na plechu, můžete vidličkou promíchat a vytvořit mramorování.
Všechno dejte do trouby (buchtu i krém) a pečte asi 20 minut.

Dýňová buchta s kakaem a karobem

Mohlo by vás zajímat:
Čokoládový koláč s červenou řepouČokoládový koláč s červenou řepou
Pomazánka z pečené dýně se semínky a rukolouPomazánka z pečené dýně
Tian de pommesTian de pommes

3 komentářů k Dýňová buchta a krém s kakaem

Komentář

  

  

  

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>