Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Zmrzka za 5 minut, co třeba banánová s mákem

Zmrzlina za 5 minut - banánová z mákem

Tenhle fígl je profláknutá hračka, co se o ní v kulinárních kruzích ví a mimo ně to málokoho doma napadne. Zmrzlinami se to teď všude na netu jen hemží, a tak si i tady probereme, jak namíchat fajn zmrzku bez zmrzlinového strojku za pět minut z toho, co máte vy osobně nejraději.

Základem tohoto ledového umění je zmrzlé ovoce. Bez něj to nepůjde, to musíte mít dopředu nachystané v mrazáku, jinak zmrzka nebude. Podmínkou je vlastnictví mixéru, toho pořádného, ne jen tyčového. I když stačí taky větší nádoba se sekacím nástavcem, kterou jako doplněk k tyčovému mixéru možná máte a která funkci řádného mixéru docela obstojně zastane, pokud tedy nehodláte zmrzlinou nakrmit rovnou celou armádu.

Jak na domácí zmrzlinu?

Z mrazáku vytáhnete ovoce a budete jej sekat s cukrem (domácím vanilkovým nebo s medem) a jogurtem, kysanou smetanou nebo s mlékem (nebo jejich kombinací). Stačí vědět, že ovoce musí převládat zhruba v poměru 3:1, jinak bude směs příliš řídká a vyrobíte místo zmrzky shake (po čertech dobrý šejk). Než budete mít poměr surovin v oku, je lepší startovat se zmrzlým ovocem a troškou jogurtu a ten pak po částech přidávat.

Zmrzlina za 5 minut - banánová z mákem, suroviny

Nevyrábíte-li právě zmrzlinu pro děti, přidejte do základu oblíbený alkohol či likér. Kombinace chutí je otázkou osobních preferencí. Mými favority jsou jahody s pepřem, medem a jogurtem, banány s nemletým mákem a jogurtem nebo třešně a kávový likér se smetanou. Celou zmrzlinovou parádu v poháru (v kornoutku) můžete nakonec dozdobit čokoládovou nebo karamelovou polevou. Pohodička, co říkáte?

Jogurtová banánová zmrzka s mákem

2 veliké porce do poháru nebo 4 menší do kornoutku

V mrazáku mějte nachystaný 1 zmrazený banán (oloupaný a nakrájený na kolečka). Do mixéru dejte tři zarovnané lžíce hustého bílého jogurtu, oslaďte dle chuti (medem, moučkovým cukrem, sirupem) a přisypte lžičku až dvě makových semínek. Z mrazáku přesuňte kolečka banánu do mixéru a hned mixujte do hutné konzistence, případně přidejte trochu jogurtu – potřebovat nebudete ani celý malý kelímek. Zmrzku ihned podávejte – ozdobenou meduňkou a klidně politou karamelem. Ten však mějte taky připravený dopředu, zmrzka rychle povolí a je vteřinu od vteřiny tekutější.
Když nějaká zmrzka náhodou zbyde, naládujte ji do tvoříte na ledňáky a šup zpátky do mrazáku.

Zmrzlina za 5 minut - banánová z mákem

Banánová zmrzka s mákem, nenechte se mýlit tekutější konzistencí, já mám jedině takto zmrzku ráda. Hned po namixování je samozřejmě o poznání pevnější.

Když tohle ledové „kouzlo“ předvedete návštěvě, získáte jistě další nadšence do zmrzlinových řad, o bodech pro vaše hostitelské skóre nemluvě.
Já o zmrzce pro domácí použití píšu v prázdninovém Apetitu – srpnové číslo co vyjde někdy v půlce července. Tam půjde taky o semifreddo a domácí ledňáky, tak se nezapomeňte kouknout.

Mohlo by vás zajímat:
Jahodové semifreddoJahodové semifreddo Meruňkové knedlíkyCelozrnné meruňkové knedlíky Borůvkový koláč s vanilkovou omáčkou Borůvkový koláč s vanilkovou omáčkou

11 komentářů k Zmrzka za 5 minut, co třeba banánová s mákem

Komentář

  

  

  

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>