Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Tian de pommes

Provensálský jablečný koláč je takovou luxusnější podobu české žemlovky. Luxusnější co do surovin a současně také co do tělu prospěšných živin.

Žádné rohlíky se nekonají. Tian de pommes je skutečně jen vzdálená příbuzná naší žemlovky. O jablka tu jde především a pak také o mandle a mléko se smetanou. Klidně si kupte mandlovou mouku, ovšem máte-li dobrý mixér na ořechy, pomelte si mandle čerstvě sami. Místo živočišného mléka a smetany jsem použila rostlinné alternativy. Recept funguje tak jako tak, takže si jej přizpůsobte svým potřebám a vůbec se toho nebojte.

Koláč je velmi rychle namíchaný, o to delší je jeho pobyt v troubě. Chutná fajn horký, ale úplně nejlepší mi přišel druhý den. Ideál v teple na chalupě, za deště,  u sálavých kamen.

Tian de pommes

Připravte si šest jablek velkých jako ženská pěst. Jablka rozkrájejte na tenké měsíčky. Na hlubší pánvi rozpalte 80 g másla a na něm krátce (max. 5 minut) orestujte jablka. Odstavte.

Vymastěte formu na koláč (vnitřní průměr 24-28 cm) máslem a zapněte troubu na 200 stupňů, horkovzduch 180.

V míse smíchejte 100 ml studeného mléka (kravské, sójové, rýžové, ovesné) a 200 ml smetany ke šlehání (nebo mandlová smetana). Přidejte tři celá vejce a prošlehejte metličkou. Přidejte 100 g jemně mletých mandlí, jednu lžíci kukuřičné mouky či kukuřičné instantní kaše, špetku soli a tři lžíce cukru (já použila panelu). Stěrkou promíchejte a do směsi vyklopte jablka z pánve. Lehce promíchejte a nalijte do formy. Pečte 45 minut.

Mohlo by vás zajímat:
Chowder s treskouChowder z kokosového mléka s treskou Věruška v Dobrém ránu 23.9.2015Vyvážené svačinky v ČT Raw košíčky z ořechů s kakaem a pomerančemRaw košíčky z ořechů s kakaem

2 komentářů k Tian de pommes

  • Madlo, tak to jsem zvědavá, jaká bude chuť. Vlašáky jsou o poznání výraznější, jakoby více do hořkého, snad těch sto gramů už nebude moc. Půl vlašáků a půl lískáčů by taky mohlo být fajn :-)

  • Tak to vypadá úžasně! A je to úplně bez lepku, bomba! Jablíček máme plný sklep, manndlovou mouku zkusím nahradit vlašáky, sice to pak bude úplně jiný recept, ale určitě to bude moc dobré, stejně jako všechny ostatní vaše recepty.

Komentář

  

  

  

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>