Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Špaldová galetka a Manu tea

Galetka s mákem a ManuTea čaj

Tohle je příběh galetek a jablečného pudinku, povidel ze sušených švestek a čajů, co se vám jejich energie dostane hodně hluboko, tedy přesně tam, kam až ji pustíte 😉

Pátrala jsem po kombinaci, co by elegantně pojmula pudink z jablek. Ovšem, bylo tam ještě několik dalších podmínek:

aby těsta bylo méně než náplně
aby to dílo zajímavě vypadalo
aby to bylo rychlé

Pak přišel synek a chtěl makovku. Chápejte, neexistuje den bez makové buchty. Ne, nezvládám péct každý den. Ano, větší část týdne makové buchty kupujeme. Ale když peču, pak to musí stát za to.
Takže k jablečné náplni se přidala povidlová maková. A ne ledajaká.

Špaldová galetka s povidly a mákem

Už jste někdy namixovali povidla ze sušených švestek?

Žijete-li raw, pak pravděpodobně ano. Pro mě tohle bylo poprvé. Okouzlující okamžik.
Vodou nasáté sušené švestky párkrát zarotovaly v mixéru a jsou z nich povidla. Pro nás nutně nadopovaná mletým mákem.
VÁPNÍKOVÁ PECKA.

Dovedete si představit tu vypjatou situaci, když jsem makovou galetku chtěla nejdříve fotit a ne hned porcovat a jíst. Syn stál nad stolkem a jako dravec připraven k lovu číhal, kdy zavelím, že už může kousnout.

Mezitím se v troubě dopekla verze jablečná trochu doladěná jednou hruškou. Až bude zase hrušek dostatek, udělám hned náplň ryze hruškovou. Taky patřičně kořeněnou, protože to tomuto moučníku náramně sluší. Zvláště v zimě a zvláště pečete-li éterickému typu Váta či zemitému typu Kapha.

Špaldová galetka s jablečným pudinkem

To těsto je poctivě žravé

Recept na něj jsem nejdříve dostala od tchýně a pak mi na něco podobného padl zrak v Receptáři. Špaldovku jsem si tam dosadila sama, její kombinace s máslem a tvarohem je svěží, hladká a lehce chladivá. Stejné těsto lze použít na štrůdl, jako to dělají naše mámy, ale mě z toho baví galetka. Ona totiž splňuje i tu podmínku: aby to zajímavě vypadalo. To štrůdl moc neumí.

Jak do toho pasují čaje

Tak nějak intuitivně. Oslovila mě Radka z Manu tea a tak jsem si vybrala čaje na zkušenou. Imponovala mi nabídka jejich ájurvédských směsí a k nim jsem zkusila i dvě peruánské byliny Muňa muňa a Chuchuhuasa.

Ajurvédská směs tulsi se zázvorem Manu tea

Proč jsem si vybrala bylinu, která se uplatňuje při bolestech zad jsem pochopila o týden později, když jsem si při stěhování beden jablek pohnula zády. Poprvé v životě. Tedy v tomto životě, óhohó;-)
Chuchuhuasa je utrejch, co v tu chvíli perfektně sedl.

Manu tea čaj - detail

Taky volba tulsi se zázvorem (a zeleným rooibosem, jablky, pomerančovou kůrou, kardamomem, růžovým pepřem a skořicí) sedla i mé ohnivé složce. Celá směs je svým složením vyvážená a omamně voňavá.

Manu tea čaj

TULSI je posvátná bazalka ceněná pro svůj čistící účinek: absorbuje kladné ionty a energizuje ty záporné – proto je fajn mít ji v prostoru. Má antibakteriální, antioxidační a antiseptické účinky. Odstraňuje nadbytečnou Kaphu (tedy zahlenění) z plic a dutin. S medem podporuje rozjasnění mysli. Je projímavá a podporuje chuť k jídlu a trávení. Brání ukládání tuku v těle. A tak dále a tak dále. Její použití je samozřejmě závislé na individuální konstituci a situaci.

Konečně recept na galetku

Ještě vám chci říct, že jablečno-hruškovou náplň jsem ladila jako pudink, protože vláčná jablka má ráda moje drahá jogínka a protože ta galetka byla pro její Punk jógu. Dvě testovací verze doma zmizely rychlostí světla a galetka ve studiu po józe skoro taky tak rychle :-) A teď už víte vše, tak dost řečí a šup do kuchyně…

Špaldová galetka s jablečno-hruškovou náplní

Špaldová galetka

Těsto na 4 galetky o průměru velkého plytkého talíře:

500 g špaldové mouky (funguje hladká i celozrnná)

250 g másla (ideálně farmářské)

250 g tvarohu (ideálně farmářský)

lžička kypřícího prášku z vinného kamene

špetka soli, voda

na jablečno-hruškovou náplň potřebujete jablka, hrušky, kukuřičný škrob, sladidlo (javorový sirup, panelu, cukr třtinový tmavý), špetku soli, mletou skořici, mletý kardamom, případně mletou kurkumu a hvězdičku badyánu či pár hřebíčků

na povidlovou náplň s mákem potřebujete sušené švestky (a klidně i rozinky), mletý mák, sladidlo, jako koření se hodí třeba perníková směska, pro ohnivou Pittu náplň nechte klidně jen tak bez koření

Těsto na špaldovou galetku

  • Na těsto v míse smíchejte mouku se solí a kypřícím práškem, přidejte povolené máslo (s tím zrovna vytaženým z lednice se hůře pracuje, ale zase nechceme máslo úplně měkké) a tvaroh. Rukama či robotem vypracujte těsto jako plastelínu. Budete nejspíš potřebovat přidat pár lžic studené vody – přidávejte postupně, ať těsto nezřídne příliš.
  • Kouli z těsta rozdělte na čtyři stejné díly. Z každého vyválejte kruh a ten přeneste na pečícím papírem vyložený plech. Troubu předehřejte na 170 stupňů horkovzduch (180 obyč.).
  • Jablka a hrušky na náplň nakrájejte na kousky a dejte dusit společně s trochou vody a kořením. Až povolí, oslaďte. Část horké vody z dušeného ovoce smíchejte v hrnku s trochou studené vody a kukuřičným škrobem – jeho množství záleží na množství tekutiny v dušeném ovoci, začněte se třemi lžičkami, které rozmícháte v hrnku a přidáte do rendlíku k ovoci. Chvíli povařte, počkejte až zhoustne, potřebujeme konzistenci pudinkového krému. Tuto směs naneste na kruh z těsta a nechte volné cca 2 cm od kraje. Okraj těsta pak do kruhu zahněte a pospojujte těsto pomocí prstů. Dejte péct na cca 20 minut – je hotovo, jakmile okraje těsta začnou zlátnout.
  • Švestky a rozinky na náplň namočte aspoň půl dne předem. Pak dejte do mixéru společně s trochou vody, ve které se máčely a rozmixujte na pastu – máte povidla. Přidejte mletý mák a oslaďte, případně okořeňte. Náplň rozetřete na placku z těsta a postupujte dál stejně jako u jablečno-hruškové náplně.

Jistě, klidně si můžete z galetky udělat i štrůdl, je to rychlejší 😉

Špaldová galetka s jablečno-hruškovou náplní - řez

 

Mohlo by vás zajímat:
Chowder s treskouČokoládový koláč s červenou řepou
Bramboračka s pórkem a houbamiMenu na hory
Tian de pommesTian de pommes

1 komentář k Špaldová galetka a Manu tea

  • avatar Kateřina

    Tak jsem zkusila a rozhodně ne naposledy! I když jsem zrovna po ruce neměla jablíčka, vzpomněla jsem si, že mám v mrazáku ještě z léta rozpečené meruňky a i s nimi to bylo výborné! Díky za prima jednoduchý recept!

Komentář

  

  

  

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>