Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Podzimní květákový krém

Květák koláž

Květákový krém je klasika. Kulinárně žádná novinka. A co výživově? Komu se hodí a komu ne? A může být nebezpečný?

Jako malá holka

jsem pravidelně aspoň dvakrát týdně přelízala svodidla široké silnice, abych se s motykou v ruce dostala na druhou stranu k zahradě. Původně dlouhatánské pole zub času, konkrétně pás asfaltu, rozdělil napůl a nám nezbylo, než se s tím spokojit. Rodiče dál pěstovali brambory na poli za silnicí (kde projelo sem tam auto) a my tam jako děti chodily krást třešně k sousedům. K těm vpravo. Od těch vlevo bych neuzobla ani kuličku.

Levého souseda jsme pravidelně vídali zahaleného do ochranného oděvu podobného, jako teď nosí lékařstí bojovníci s ebolou. Rázný mužík měl navíc na zádech nádobu, ze které na nebohý květák proudil GEJZÍR CHEMICKÉHO postřiku a kdoví čeho ještě, protože květák rostl jak o život. Byl největší široko daleko. Pak milý soused květák sklidil a na Zelňáku prodával jako zaručeně domácí zeleninu.

Od té doby nemám květák ráda

Mám k němu odpor, který čas od času – asi dvakrát za sezónu – přemůžu, abych dětem tuhle zeleninu dopřála. Mají ji rádi víc, než já. A já mám ráda ten pocit, že květák, který kupuju, je – když už – aspoň stříkaný šetrně. Snad. Naposledy jsme jedli ten, z farmy Ráječek.

Květák

Květák má velmi nízký

glykemický index, je proto vhodný pro diabetiky. Z blahodárných látek je v květáku významný obsah VITAMÍNŮ C a K, kyseliny listové a z minerálů draslíku, hořčíku a fosforu.

Před kuchyňskou úpravou je vhodné jej ŘÁDNĚ OMÝT. Já jej drhnu jemným kartáčkem. Pak květák dělím na růžičky a připravuji dle potřeby. Úplně nejšetrnější je úprava v páře a dokonale KŘUPAVÉHO BĚLOUČKÉHO květáku dosáhnete, když jej na chvíli blanšírujete ve vroucí vodě a poté ihned zchladíte ve vodě studené resp. ledové.

Květák není vhodný

pro osoby trpící dnou (pro vyšší obsah kyseliny močové) a také pro kojící matky, protože více nadýmá – matku a skrze mléko i dítě.

 

Květákový krém

Na olivovém oleji orestujte na kolečka nakrájený jeden pórek, bílou část. Přidejte na růžičky rozebraný očištěný květák, na kostky nakrájené oloupané dvě brambory, sůl, mletý kmín a snítku libečku (máte-li, není nezbytný). Zalijte vodou tak, aby vše bylo pod vodou, přiveďte k varu, stáhněte plamen a vařte do změknutí (do 20 minut uvařeno).

Hotové rozmixujte tyčovým mixérem na hladký krém. Dochuťte mletým muškátovým květem a podávejte na talíři zakápnuté smetanou a  s dýňovým olejem (případně několika praženými dýňovými semínky navíc). Pro bezmléčnou variantu zaměňte smetanu kravskou za rýžovou. Jako zelené zdobení se hodí tymián, pažitka nebo hladkolistá petrželka.

 

Mohlo by vás zajímat:
Švestkový koláč podle Dity P.Švestkový koláč Dity P. Chléb s tvarohovou pomazánkou s mrkvíTaková normální svačina Veganská buchta s jablkyMandlové mléko a jablečná buchta

Komentář

  

  

  

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>