Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Meruňkový džem s měsíčkem, fenyklem a badyánem

Meruňkový džem s měsíčkem, fenyklem a badyánem

Ještě byste jej mohli stihnout. Někde jsou teď meruňky ve stádiu, kdy se na džem hodí nejvíc. Klidně jen tak samotné, ale v následující kombinaci se budou přece jenom lépe vyjímat.

Měsíček lékařský stačí na zahradě vyset jednou. Když jej pak necháte na podzim vysemenit, máte o další úrodu postaráno. Šíří se jako plevel a přitom jej lze tak elegantně labužnicky využít.

Jeho květy jsou léčivé, obsahují karotenoidy, silici, saponiny, vitamin C a další látky. Při vnitřní aplikaci léčí játra a žaludek, také astma, kašel a bušení srdce. Umí upravit menstruaci, hojí vnější záněty, uklidňuje a působí antibioticky. Mast z něj se používá k hojení všech možných ran (zdroj Bylinky pro děti a maminky).

Meruňky v košíku a meruňkový džem

V kuchyni jej můžete použít na ozdobu jídel, především těch sladkých. Hodí se také do džbánu s vodou k pití. Dříve, než jej tam ponoříte, opláchněte květ pod tekoucí vodou, ať vyženete broučky. Použít okvětní lístky můžete také jako FALEŠNÝ ŠAFRÁN.

Spousta důvodů proč mít měsíček v kuchyni. Vyrábím z něj každý rok mast, co u nás doma hojí kdejaké rány. Ale dneska, na konci meruňkové sezóny, si řekneme o džemu. Když měsíček spojíte s meruňkami, fenyklovými semínky a badyánem, povýší najednou obyčejný džem na božskou substanci. V zimě s ní pak můžete ohromovat na palačinkové párty :)

Meruňkový džem s měsíčkem, fenyklem a badyánem

na množství asi 2 litrů džemu

Meruňkový džem - výroba

2,5 kg hodně zralých a vypeckovaných meruněk, 500 g bio želírovacího cukru, 100 g přírodního třtinového cukru, špetka soli, okvětní lístky ze 2 velkých květů měsíčku lékařského, půl lžičky semínek fenyklu, 3 hvězdičky badyánu, pár kapek vodky nebo slivovice

Meruňky nakrájejte na kousky a společně se všemi surovinami dejte vařit do hrnce na plotnu. Přiveďte k varu a za občasného míchání vařte, až se meruňky pěkně rozvaří a bude se vám líbit konzistence. U mě to trvalo asi 40 minut.

Plňte horké do sterilních sklenic (stačí před plněním naplnit vroucí vodou a nechat chvíli stát, pak nechat oschnout víčko i sklenici), nahoru džemu i do víčka kápněte pár kapek alkoholu pro dezinfekci a zavíčkujte. Nezapomeňte očistit případné kapky džemu okolo uzávěru, ať víčko těsní. Postavte dnem nahoru a nechte vychládnout. Hotovo.

Proč bio želírovací cukr? Protože obsahuje přírodní jablečný pektin. Můžete samozřejmě použít i běžně dostupný Gelfix (půl sáčku Gelfix klasik a 500 g cukru).

Mohlo by vás zajímat:
třešňová bublaninaVláčná třešňová bublanina meruňková bublaninaMeruňky na všechny způsoby Domácí tvarohový sýrDomácí tvarohový sýr

2 komentářů k Meruňkový džem s měsíčkem, fenyklem a badyánem

Komentář

  

  

  

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>