Věruška na Facebooku


Nakupuji také na...


Blog běží, díky...

Jahodová zmrzlina a hroznový olej

Jahodová zmrzlina s hroznovým olejem

Prý se hodí do marinád na různé druhy mas, ale já vám jej nabídnu ve zmrzlině. Olej z hroznových jader postrčí jahodovou zmrzku o level výš. Nekecám.

První zásilku čerstvých jahod jsem dostala o víkendu od známých. Putovala v autě rodičů a voněla letně. Jenže počet letošních slunných hodin ani na jihu Slovenska nebyl zatím nic moc, takže co jahody nabraly na kráse, ztratily na sladkosti. Padlo na ně hodně cukru. To ale vůbec nevadí, protože stupeň sladkosti se právě ve zmrzlině dá lehce vyladit, že jo.

Mým partnerem na blogu pro sérii olejových receptů jsou Bohemia oleje, firma, která se věnuje výrobě (nejen) českých za studena lisovaných olejů. Už jsem vám předvedla, jak elegantně se dá v kuchyni použít olej z vlašských ořechů a dnes si vezmu na mušku ten z hroznových jader.

Hroznový olej – recept na zdraví, mládí a krásu

Díky unikátním komponentům je 50x účinnější, než vitamín E a 20x účinnější, než vitamín C. S oblibou se používá na marinování různých druhů mas. Při použití v kuchyni má jedinečnou vlastnost – podtrhuje přirozenou chuť potravin.

Skvěle se hodí na saláty, ale mě sedí i do sladkých jídel, takže jej samozřejmě nemůžu zapomenout kápnout na moji oblíbenou ovesnou kaši. Výborný je i jako doplněk do ovocných šejků. Fakt. A protože je teď venku konečně léto a protože tak pěkně ladí k ovoci, dáme si hroznový olej teď s jahodovou zmrzlinou.

Jahodová zmrzlina s hroznovým olejem

Budete potřebovat 150 ml jahodového pyré tedy asi 160 g rozmixovaných a oslazených jahod. Jako sladidlo můžete použít cukr, med nebo agávový sirup. Do oslazeného pyré přidejte 2 lžíce oleje z hroznových jader.

Vyšlehejte 100 ml smetany ke šlehání do tuhé šlehačky a zamixujte do ní vanilkový cukr. Pak to celé spojte s jahodovým pyré.

Umístěte do misky, zakryjte a dejte do mrazáku. Během mrazení je ideální zmrzku několikrát promíchat nebo ještě lépe promixovat, zbavíte se tím krystalků vody, které způsobí, že zmrzlina nebude mít tak hedvábnou konzistenci. Před konzumací zmrzku vytáhněte z mrazáku o chvíli dřív, aby při pokojové teplotě povolila a dobře se nabírala.

Ze směsi můžete zamrazit i nanuky, pokud disponujete tvořítky na ledňáky.

Kvalita něco stojí. Až na olej mrknete v Bohemia eshopu, neděste se. Lahvička o objemu 250 ml celkem vydrží a fakt za to stojí. Platí, že i s trochou naděláte dost parády.

Mohlo by vás zajímat:
Oleje na lžičceMoje dvanáctero olejů, šizené i poctivé. Je umění si vybrat Kuřecí steak a salát s ořechovým olejemKuřecí steak a salát s ořechovým olejem Honzovy buchty jako dortHonzovky musí plavat

1 komentář k Jahodová zmrzlina a hroznový olej

Komentář

  

  

  

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>